Vladěna Sasková: Nejvyšší čas připravit se na příchod zákona o kyberbezpečnosti

Zeptali jsme se expertky na kyberbezpečnost Vladěny Saskové z oddělení regulace soukromého sektoru NÚKIB na podrobnosti ohledně nového zákona o kyberbezpečnosti. Pokud jste povinnou osobou, neměli byste s přípravou otálet. Dejte si ale pozor na komerční řešení lákající na rychlou implementaci NIS 2.

NÚKIB upozorňuje na zvýšené riziko ransomwarových útoků

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na zvýšené riziko ransomwarových útoků vůči České republice. NÚKIB v posledních týdnech eviduje v českém kyberprostoru zvýšenou aktivitu kyberzločineckých skupin, které při svých útocích využívají tuto techniku. Jedním z častých způsobů útoku, jehož prostřednictvím získávají útočníci přístup do sítí obětí, je zneužívání zranitelností. S ohledem na … Číst dál

Luděk Nezmar: Jediná bezpečná data jsou ta, která neexistují

Jak dlouhé je vaše heslo do firemního počítače? Nebo třeba na soukromý e-mail? Pokud nemá alespoň sedmnáct znaků kombinujících malá a velká písmena, číslice a třeba tečky, není v dnešní době bezpečné. Obzvlášť v situaci, kdy hackeři využívají umělou inteligenci, upozorňuje Luděk Nezmar, expert na ochranu osobních údajů a kybernetickou bezpečnost.