Dotaz ohledně používání soukromých zařízení při práci z domova

Obec zaměstnává účetní na hlavní pracovní poměr, to znamená, že práci vykonává na úřadě. Má aktivován „token“ (k přihlašování do Czech pointu, ČNB a dalších aplikací, které eventuálně využívá ke své práci) pod hlavičkou obce. Tato zaměstnankyně vznesla na starostu požadavek, že chce do svého soukromého notebooku nainstalovat všechny přístupy do výše uvedených aplikací, včetně … Číst dál

Kolik bylo ohlášeno porušení zabezpečení osobních údajů v první polovině roku 2021?

Podle čl. 33 GDPR musí správce ohlásit jakékoliv porušení zabezpečení osobních údajů bez zbytečného odkladu, a to ideálně do 72 hodin od okamžiku, kdy se o něm dozvěděl, dozorovému úřadu příslušnému podle čl. 55 GDPR, ledaže je nepravděpodobné, že by toto porušení zabezpečení osobních údajů mělo za následek riziko pro práva a svobody fyzických osob. … Číst dál

Desatero kybernetické bezpečnosti

Počet útoků na firmy roste. Jak jim předejít? Ubránit důležitá data a osobní údaje před hackery je náročné a nákladné, musíte ale začít alespoň dodržováním základního desatera kybernetické bezpečnosti.

Nejhorší hesla roku 2020

Uhodnete, jaká byla nejhorší hesla roku 2020? Řady posloupných čísel, jména rodinných příslušníků a přátel nebo jen „heslo“ – ty všechny útočník prolomí během zlomku sekundy. Používáte je také? A ví vaši zaměstnanci, jak vytvořit těžce prolomitelné heslo? Naučte je šest základních pravidel pro bezpečné heslo.

Nové a závažné úniky osobních údajů

Údaje o zdravotním stavu, výsledky testování na koronavirus i platební údaje – to jsou nejnovější úniky dat. Proč selhala slovenská aplikace Moje eZdravie? Jak se vyhnout riziku?