Dotaz ohledně hesla pro zaslání výplatního lístku

Při nástupu do zaměstnání vyplňuje zaměstnanec formulář pro mzdovou účtárnu, kde mj. uvádí e-mail pro zasílání výplatního lístku a heslo pro vyzvednutí výplatního lístku. Je v pořádku, že uvede heslo do formuláře, který vidí mzdová účetní a personální? Nebo by jej měl sdělit ústně mzdové účetní?

Sedm rad od NÚKIB, jak ochránit firemní data

Kyberbezpečnost firem nezáleží pouze na jejich IT odděleních, ale především na jejich zaměstnancích a manažerech. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci s Hospodářskými novinami proto vydal několik jednoduchých rad, jak ochránit firemní data při práci zaměstnanců na home office. Zaměstnancům pracujícím na home office umožněte připojovat se pouze prostřednictvím VPN a … Číst dál Sedm rad od NÚKIB, jak ochránit firemní data

Monitorování zaměstnanců na home office vs. ochrana jejich soukromí

Při monitorování zaměstnance na home office musíte myslet i na ochranu jeho soukromí a osobních dat. Sledujete z důvodu kontroly, jaké stránky váš zaměstnanec navštívil a kolik tam strávil času? Jste si jisti, že jde o oprávněný zájem a že jste zaměstnance o sledování dostatečně informovali?

Telefony Xiaomi odesílají data o svých uživatelích do Číny, používá je Úřad vlády i policie

Během testování telefonů čínské značky Xiaomi zjistil rumunský softwarový inženýr Gabriel Cîrlig, že tato zařízení sledují aktivitu svých uživatelů a data následně odesílají na čínský server, který vlastní společnost Alibaba. Podle Cîrliga telefon zaznamenává například informace o hudbě a videích, která sledujete, titulky článků nebo historii prohlížeče, navíc spolu s vaším unikátním identifikátorem. Odesílanými informacemi … Číst dál Telefony Xiaomi odesílají data o svých uživatelích do Číny, používá je Úřad vlády i policie

Nástrahy práce z domova na vlastním zařízení – jak jim snadno a levně předejít

Poskytli jste svým zaměstnancům firemní notebooky pro práci z domova, nebo používají vlastní počítače a telefony? Víte, že obyčejný soukromý flash disk může položit celou firmu? Jak tomu předejít, aniž by vás to stálo spoustu peněz a sil? Poradíme opatření, která můžete udělat hned a navíc vás nic nestojí.