Nejhorší hesla roku 2020

Uhodnete, jaká byla nejhorší hesla roku 2020? Řady posloupných čísel, jména rodinných příslušníků a přátel nebo jen „heslo“ – ty všechny útočník prolomí během zlomku sekundy. Používáte je také? A ví vaši zaměstnanci, jak vytvořit těžce prolomitelné heslo? Naučte je šest základních pravidel pro bezpečné heslo.

Nové a závažné úniky osobních údajů

Údaje o zdravotním stavu, výsledky testování na koronavirus i platební údaje – to jsou nejnovější úniky dat. Proč selhala slovenská aplikace Moje eZdravie? Jak se vyhnout riziku?

Jak na analýzu rizik – prakticky a jednoduše

Platíte spoustu peněz právní kanceláři za implementaci požadavků GDPR? Možná úplně zbytečně! Vždy je nutné nejprve provést analýzu rizik, která odhalí, zda jsou nějaká opatření vůbec potřeba. Jak na to? Ukážeme na praktickém příkladu.

Dotaz ohledně hesla pro zaslání výplatního lístku

Při nástupu do zaměstnání vyplňuje zaměstnanec formulář pro mzdovou účtárnu, kde mj. uvádí e-mail pro zasílání výplatního lístku a heslo pro vyzvednutí výplatního lístku. Je v pořádku, že uvede heslo do formuláře, který vidí mzdová účetní a personální? Nebo by jej měl sdělit ústně mzdové účetní?

Sedm rad od NÚKIB, jak ochránit firemní data

Kyberbezpečnost firem nezáleží pouze na jejich IT odděleních, ale především na jejich zaměstnancích a manažerech. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve spolupráci s Hospodářskými novinami proto vydal několik jednoduchých rad, jak ochránit firemní data při práci zaměstnanců na home office. Zaměstnancům pracujícím na home office umožněte připojovat se pouze prostřednictvím VPN a … Číst dál

Monitorování zaměstnanců na home office vs. ochrana jejich soukromí

Při monitorování zaměstnance na home office musíte myslet i na ochranu jeho soukromí a osobních dat. Sledujete z důvodu kontroly, jaké stránky váš zaměstnanec navštívil a kolik tam strávil času? Jste si jisti, že jde o oprávněný zájem a že jste zaměstnance o sledování dostatečně informovali?

Telefony Xiaomi odesílají data o svých uživatelích do Číny, používá je Úřad vlády i policie

Během testování telefonů čínské značky Xiaomi zjistil rumunský softwarový inženýr Gabriel Cîrlig, že tato zařízení sledují aktivitu svých uživatelů a data následně odesílají na čínský server, který vlastní společnost Alibaba. Podle Cîrliga telefon zaznamenává například informace o hudbě a videích, která sledujete, titulky článků nebo historii prohlížeče, navíc spolu s vaším unikátním identifikátorem. Odesílanými informacemi … Číst dál