Dotaz na kamerové systémy v obci

Tento obsah je určen jen pro předplatitele časopisu. Pokud už předplatitelem jste, prosíme, přihlaste se.

Obec provozuje kamerový systém za účelem ochrany obecního majetku (pokud by byl majetek poničen, předají se záznamy policii). Tři kamery jsou umístěny na obecní budově, ve které mimo jiné sídlí obecní úřad, lékařka a firmy, které si v budově pronajímají kanceláře. Kamery jsou umístěny zvenčí na budově, a to tak, že snímají prostor parkoviště u budovy, prostor kolem vstupu do budovy a zahradu u budovy. Další kamera je umístěna u víceúčelových hřišť a snímá tato hřiště. Záznamy z kamer se ukládají v počítači starosty, který k nim má tak přístup. V okolí kamer by měly být umístěny informace o monitorování prostoru kamerami (piktogramy). Záznam o zpracování máme vypracovaný.

  1. Je nutné vypracovat „Směrnici k ochraně osobních údajů v kamerovém systému“ a dát podepsat zaměstnancům Záznam o seznámení se Směrnicí pro ochranu osobních údajů v kamerovém systému, když kamery monitorují prostor venku kolem budovy a neslouží k ochraně zaměstnanců, ale k ochraně majetku (např. vandalismus v noci)?
  2. Může se dát přístup k aktuálnímu záznamu z kamer správci hřiště, který by prostřednictvím kamer mohl monitorovat, jestli někdo na hřišti je, aby mohl dálkově vypnout světla na hřišti (aby se zbytečně nesvítilo)?

Napsat komentář